Serbisë i mbërrijnë edhe 20 mijë vaksina

Serbisë i mbërrijnë edhe 20 mijë vaksina

Serbia ka pranuar kontingjentin e dytë të vaksinave anti-Covid nga kompania Pfizer, njofton Insajderi

Vaksinat janë dërguar sot në Institutin “Torlak”,  ka njoftuar televizioni B92

Ky është kontingjenti i dytë i vaksinave Pfizer, pas sasive të para që mbërritën në Serbi më 22 dhjetor.

Sipas planit të vaksinimit, është planifikuar që rreth 11 mijë punonjës shëndetësorë dhe përdorues të qendrave gjerontologjike të vaksinohen këtë javë./Insajderi.com