Sevilla vs Inter – Sonte finalja e madhe e Europa Ligës

Sevilla vs Inter – Sonte finalja e madhe e Europa Ligës

Sonte, duke filluar nga ora 21:00, në RheinEnergieStadion, në gjermani, zhvillohet ndeshja finale e Europa Ligë, në mes ekipit spanjoll të Sevilla dhe atij italian, Inter Milan.

Të dy ekipet, kanë vetëm nga një mungesë të raportuar për këtë ndeshje. Sevilla do të ndjejë mungesën e Corchia, ndërsa Inter, nuk do të mund të llogaris në shërbimet e Vecino, njofton Insajderi.

Për të arritur në finale, ekipi i Sevilla, e ka mposhtur ekipin që konsiderohej favorit për të fituar gjithë garën, Manchester United, ndërsa Inter në gjysmëfinale e kishte mposhtur ekipin nga Ukraina, Shakhtar Donetsk./Insajderi.com.