Sfeçla pretendon se Thaçi ka futur Pacollin në Kosovë

Sfeçla pretendon se Thaçi ka futur Pacollin në Kosovë

Xhelal Sfeçla, ushtrues detyre i Ministrisë së Punëve të Brendshme përmes një konference për media ka njoftuar se Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kaluar kufirin shtetëror të Kosovë dhe Shqipërisë.

Sfecla ka thënë se nuk e din nëse Behgjet Pacolli është aktualisht në Kosovë, raporton Gazeta Insjderi.

“Nëse aktualisht Pacolli gjendet në Kosova ka përligjur skenarin e ligjeve në Kosovë. Mbrëmë von jam njoftuar nga policia kufitare që eskorta e presidentit ka kaluar kufirin e shtetërore”, ka thënë Sfeçla.

Tutje Sfeçla ka treguar se “Kur është ndalur presidenti ishte ulur në ulsen e parë dhe policia për shkak të xhamave të zi nuk ka mundur të vrejë se ndokush tjetër është ulur”. /Insajderi.com