fbpx

Shala – Boesel, këtu mund ta shikoni live meçin e kosovarit [video]

Shala – Boesel, këtu mund ta shikoni live meçin e kosovarit [video]

Shpëtim Shala, 33-vjeçari i lindur në Pejë, do të boksojë sot kundër gjermanit Dominic Boesel, në një meç të vlefshëm për titullin evropian EBU në kategorinë gjysmë të rëndë.

Siç ka raportuar sot Insporti, Shala dhe Boesel e kanë pasur një duel më herët dhe Boesel kishte dalë fitues, mirëpo në rast se kosovari fiton sonte do të fitonte titullin në EBU, federatë ku më herët kanë qenë kampionë Luan e Haxhi Kransiqi, në kategoritë përkatëse të peshave.

Meçi do të zhvillohet në Erdgas Arena në Halle të Gjermanisë.

Linkun për ta ndjekur meçin në kohë reale mund ta gjeni KËTU:

https://www.schoener-fernsehen.com/mdr/