Shaqiri afër transferimit në Galatasary

Shaqiri afër transferimit në Galatasary

Ky sezon mund të jetë i fundit për Xherdan Shaqirin.

Skuadra turke Galatasaray po këmbëngulë për huazimin e futbollistit.

Kampioni turk poashtu po kërkon edhe të drejtën për blerje të plotë, raporton fotomaç.tr në versionin në gjuhen angleze përcjell Klan Kosova.

Ai mund të luajë përballë lojtarit tjetër nga Kosova, Vedat Muriqi, që luan për Fenerbahçe.

Por, krerët e Liverpoolit po shpresojnë të shesin Shaqirin dhe kërkojnë 30 milionë euro.

Mesfushori kosovar ka pasur probleme të shumta me lëndime këtë stinor.