Shenja që tregojnë se alienët  kanë vizituar tokën më herët

Shenja që tregojnë se alienët  kanë vizituar tokën më herët

Ka shumë mistere në botë që janë të pashpjegueshme, përfundimi i vetëm i arsyeshëm është vizita e alineve, shkruan Insajderi.

Zhdukja e Felix Moncla dhe Robert Wilson-it

Në kulmin e tensioneve të Luftës së Ftohtë, një radar u shfaq në mënyrë misterioze mbi kufirin kanadez-amerikan, dhe ngadalë bëri rrugën e saj në veri.

Duke u frikësuar se kjo ishte një sulm ajror sovjetik, Kinross AFB në Miçigan dërgoi një hetues F-89 Scorpion për të hetuar. Anija u pajis nga Felix Moncla dhe Robert Wilson, të cilët nuk do të shiheshin më kurrë.

Operatorët e zjarrtë të radarëve panë pikën e vogël të F-89 afër kontaktit misterioz.

Kur ekuipazhi ishte mbi Liqenin Superior, të dy pikat u bashkuan dhe papritmas u zhdukën. Partitë e kërkimit nisën menjëherë dhe kërkuan Liqenin që të përpiqej të gjente aeroplan, pa fat.

Menjëherë, Forcat Ajrore të SH.B.A.-së lëshuan deklarata. Në fillim, ata thanë se luftëtari kishte ndjekur një aeroplan kanadez të keq-identifikuar dhe u rrëzua për arsye të panjohura gjatë përgjimit.

Por a nuk do ta paraqiste aeroplani kanadez planin e tyre të fluturimit?

USAF më vonë e tërhoqi atë deklaratë , tani duke pretenduar se Moncla kishte përjetuar marramendje dhe u rrëzua në Liqenin Superior.

Kjo ende nuk shpjegoi pse kërkuesit nuk mundën ta gjenin aeroplanin, veçanërisht pasi që Liqeni Superior ishte mbuluar me akull.

Një vrimë e aeroplanit në akull duhet të ishte e lehtë për t’u lokalizuar.

Asnjë nga shpjegimet zyrtare nuk ka mbetur – deri më sot, askush nuk e di saktësisht se çfarë ka ndodhur atë natë.

Makina e policii Val johnson 

Në vitet 1970, Minesota ishte një vatër e aktivitetit të UFO-ve, por asnjë nga incidentet nuk ishte aq e çuditshme dhe bindëse sa ajo që ndodhi me Sheriff Val Johnson .

Më 26 gusht 1979, Xhonson po patrullonte rrugëve, kur pa një dritë në distancë.

Johnson e përshkruan dritën me një diametër ët vogël e cila rrinte pezull mbi tokë.

Ndërsa Xhonson po e shikonte dritën, papritmas erdhi tek ai dhe e mbylli makinën.

Johnson e përshkroi atë si të goditur nga një jastëk 200 kile.

Makina e policisë u rrëzua nga rruga, dhe sherifi humbi vetëdijen.

Minuta më vonë, Johnson u zgjua, duke e gjetur veten në një hendek nga ana e rrugës dhe orën e tij kishte ndalur për 14 minuta.

Mjekët që e ekzaminonin Xhonsonin e trajtonin për djegie rreth syve të tij, ashtu si saldatorët, të ekspozuar ndaj dritës UV intensive.

Vetë vetura u shkatërrua, me një xham të plasaritur dhe antena të radios të kthyera në kënde. Çfarëdo që goditi Johnson sigurisht la shenjën e saj.

Ju mund ta shihni vetë makinën e Johnsonit për veten, në një muze të vogël në Ëarren të Minesotës.

Zhdukja e Valentich-it

 

Një herë, një pilot me përvojë i quajtur Fred Valentich po fluturonte mbi Strait Bass të Australisë , kur pa diçka.

Ne, në fakt, kemi fjalët e tij të fundit në rekord, pasi ai e quajti Shërbimin e Fluturimit Ajror të Melbourne-it pasi kishte parë diçka të çuditshme mbi të.

Piloti thërret dhe pyet nëse ka ndonjë “trafik” tjetër në zonë.

Pasi u tha se nuk ka, ai raporton duke parë një avion të madh që kalon mbi të.

Ai thotë se po shkon tepër shpejt, “duke luajtur një lloj loje.” Ai thotë se nuk mund të konfirmojë se çfarë është saktësisht dhe, pak para se ai të zhdukej, tha: “Nuk është një avion, është -” para se të pritej papritmas. Ai pastaj tha se është një anije që fluturonte përfundimisht duke orbitur mbi të.

Fjalët e tij të fundit ishin: “po fluturon”.

Tuba të huaj në Kinë

Në Kinë, ka shpella të mbushura me tuba që rrjedhin nën shtretërit e liqeneve.

Disa janë të mëdha, disa janë të vogla, të gjitha janë të vjetra dhe asnjë prej tyre nuk është bërë nga njerëzit. Ose, të paktën, asnjë që ne e dimë.

Ato u bënë rreth 150.000 vjet më parë, gjë që është pak më e gjatë sesa mund të mendojmë. Njerëzit mezi mund të bënin ndonjë gjë atëherë.

Nëse ata mund të zbukurojnë tubat, kjo do të ishte në kundërshtim me çdo gjë që ne dimë për njerëzit. Do të ishte si ta zbulonim Jezusin të kishte një iPod, përveç se, kjo është ende rreth 148,000 vjet përpara Jezusit.

Një nga gjërat më të çuditshme në lidhje me tubacionet është se zona ku u gjetën.

Këto tuba, të cilat dukej se ishin përdorur për transportin e ujit, janë në një rajon të largët që askush nuk ka jetuar historikisht, me përjashtim të alienëve të huaj mesa duket. /Insajderi.com