Sherr mes kunatave, 48-vjeçarja në Fier rrihet nga nusja e vëllait

Sherr mes kunatave, 48-vjeçarja në Fier rrihet nga nusja e vëllait

Një tjetër rast dhune në familje është shënuar sot në vendin tonë. Një sherr mes kunatave ka përfunduar në dhunë verbale dhe më pas fizike në qytetin e Fierit.

Policia njofton se është plotësuar kërkesë padia për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes, për shtetasen A.L, vjeç 48, banuese në Fier. Kjo, pasi dyshohet se nusja e vëllait V.L, vjeç 49, banues në Fier, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.

Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier. Ligji nr. 9669, date 18.12.2006 “Për masa ndaj dhunës ne marrëdhëniet familjare”.