Sherr mes shqiptarëve dhe italianëve në burg, ka të lënduar

Sherr mes shqiptarëve dhe italianëve në burg, ka të lënduar

Pesë të burgosur mbetën të plagosur në një sherr që shpërtheu mes të burgosurve shqiptarë dhe italianë në burgun e “Sant’Angelo dei Lombardi” (Avellino).

Njoftimi është bërë nga autoritet italiane të burgjeve, që shtuan se një nga personat ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, por pa përcaktuar kombësinë e tij. Identitetet e personave të plagosur gjithashtu nuk bëhen me dije nga autoritet italiane dhe as mediat lokale.

Ndërhyrja e personelit të policisë së burgut arriti të shmangte një tragjedi të mundshme shkruajnë mediat italiane./lapsi.al