Shikoni çka bëjnë bashkë Aubumeyang dhe Lacazette – Arsenali shënon

Shikoni çka bëjnë bashkë Aubumeyang dhe Lacazette – Arsenali shënon

Tregimi për Pierre Emerick Aubumeyangun dhe Alex Lacazetten është duke vazhduar. Pasi Aubumeyang e la Lacazetten të shënojë një penallti para disa ditësh “vetëm sa ta kthejë vetëbesimin”, sot i asistoi për të shënuar golin e parë në takim me Newcastlein.

Ekipi i Arsenalit kështu kaloi në epërsi që nga minuta e 14-të e ndeshjes në St James Park, në takim që i duhet ta fitojë për të mbajtur pozitën e gjashtë.

Shikoni golin e Arsenalit.