Shkaku i komenteve ndaj Messit, përjashtohet presidenti i Federatës së Futbollit të Palestinës

Shkaku i komenteve ndaj Messit, përjashtohet presidenti i Federatës së Futbollit të Palestinës

Presidenti i Federatës së Futbollit të Palestinës, Jibril Rajoub, e ka humbur apelin, për t’u dënuar më pas nga FIFA për 12 muaj, shkaku që ka iniciuar gjuhë të urrejtjes dhe dhunë ndaj Lionel Messit.

Rajoub i kishte ftuar tifozët palestinezë ta digjnin fanellën e yllit të Barcelonës, për shkak që ai kishte pranuar që të merrte pjesë në ndeshjen miqësore ndaj Izraelit.

Më shumë në Insporti