fbpx

Shkolla në flakë, 19 nxënës humbin jetën

Shkolla në flakë, 19 nxënës humbin jetën

Të paktën 19 nxënës kanë vdekur në një zjarr në një shkollë në Indi, thanë zyrtarët.

Nxënësit u panë duke rënë nga ndërtesa në qytetin perëndimor të Surit, ndërsa tymi i zi doli nga dritaret.

Shumica e viktimave ishin adoleshentë. Shkaku fillestar i zjarrit nuk ishte menjëherë i qartë.

Të paktën 20 të tjerë u lënduan rëndë dhe po trajtohen në spital në Gujarat.

“Nxënësit humbën jetën për shkak të zjarrit, por edhe sepse u hodhën nga ndërtesa”, tha për AFP Deepak Sapthaley, një zyrtar lokal i zjarrit.

Të gjithë të vdekurit ishin të moshës nën 20 vjeç.