fbpx

Shpejt dhe lehtë: Pica të shijshme Calzone (VIDEO)

Shpejt dhe lehtë: Pica të shijshme Calzone (VIDEO)

Kur të dëshironi shijen e vjetër e të mirë të picës, por në mënyrën pak më ndryshe, zgjidhje ideale janë picat Calzone, transmeton Telegrafi.

Për picën Calzone do t’ju nevojiten:

▪ brumë pice
▪ djathë i grirë
▪ proshutë
▪ gjalpë të shkrirë
▪ parmezan…
▪ mund të shtoni edhe përbërës sipas dëshirës!

Shikojeni videon dhe mësoni si të gatuani shpejt këtë specialitet të shijshëm.