Shpëtoi të birin por jo edhe veten – Gjendet trupi i pajetë i aktores së njohur

Shpëtoi të birin por jo edhe veten – Gjendet trupi i pajetë i aktores së njohur

Naya Rivera përdori forcën e fundit për të shpëtuar djalin e saj 4-vjeçar para se të vdiste, tha Sherifi i Qarkut Ventura Bill Ayub, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

“Ajo kishte energji të mjaftueshme për ta kthyer djalin e saj përsëri në barkë, por jo aq sa të shpëtonte veten,” tha Eyub.

Një trup i zbuluar të hënën në mëngjes në Liqenin Piru është identifikuar si ish-aktorja e “Glee”, tha Zyra e Sherifit të Qarkut Ventura gjatë një konference për shtyp.

Rivera dhe djali i saj morën me qira një varkë në Liqenin Piru të Mërkurën. Fëmija u tha shpëtimtarëve se ai dhe nëna e tij kishin shkuar në ujë për të notuar, por ajo nuk u kthye në barkë. Ai u tha hetuesve se ai pastaj shikoi prapa dhe pa që ajo zhdukej nën sipërfaqen e ujit, tha Eub.

Djali i saj u gjet në gjumë në varkën me qira. Një xhaketë jete u gjet në varkë dhe djali kishte veshur një tjetër.

Rivera, 33 vjeç, ishte menduar e vdekur pasi ajo humbi të mërkurën.

Trupi i saj u gjet të hënën duke lundruar në zonën verilindore të liqenit, ku uji është midis 35 dhe 60 metra i thellë, pas një kërkimi gjashtë-ditor. Ayub tha se hetuesit janë “të sigurt” se trupi i gjetur ishte Rivera, por trupi është dërguar në Zyrën e Koronerit të Ventura County, ku do të identifikohet përmes regjistrave dentar. /Insajderi.com