Shtëpia e Bardhë vlerëson lartë marrëveshjen ekonomike Kosovë-Serbi

Shtëpia e Bardhë vlerëson lartë marrëveshjen ekonomike Kosovë-Serbi

Shtëpia e Bardhë përmes një komunikate ka njoftuar rreth marrëveshjes ekonomike të arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Uashington

Administrata Trump, ka vlerësuar këtë marrëveshje historike në normalizimin e ekonomisë në vend dy vendeve, të cilat kanë nënshkruar marrëveshje më 4 shtator, njofton Insajderi.

Në faqen zyrtar është publikuar edhe një fotografi në dhomën kur është kryer akti i nënshkrimeve.

Komunikata e lëshuar nga Shtëpia e Bardhë:

Një marrëveshje tjetër e madhe! Presidenti Trump bëri Serbinë dhe Kosovën së bashku.

Presidenti Trump u takua me Presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe Kryeministrin kosovar Avdullah Hoti të premten në Shtëpinë e Bardhë, ku udhëheqësit njoftuan një angazhim historik për normalizimin ekonomik midis Serbisë dhe Kosovës.

President Trump has delivered recently on a number of major international deals—helping broker an agreement between…

Gepostet von The White House am Dienstag, 8. September 2020