Shtëpia e re e Rihanna-s është ndërtuar në vitet e 30-ta

Shtëpia e re e Rihanna-s është ndërtuar në vitet e 30-ta

Rihanna ka blerë një rezidencë prej 13.8 milion dollarësh në malet mbi Beverly Hills. Sipas Dirt.com, shtëpia moderne e fermave prej 706 metrash katrorë përmban një plan të hapur dyshemeje me pesë dhoma gjumi dhe shtatë banja, njofton Insajderi.

Komoditetet e tjera të shtëisë përfshijnë një kuzhinë masive, bar koktej dhe dhomë gjumi master me banjë master-spa. Projektuar për argëtim, oborri qendror në ajër të hapur të çon në një hapësirë të jashtme me shumë nivele me një tarracë, pishinë, banjë dhe vend për zjarr.

Fillimisht e ndërtuar në vitet 1930, prona dikur ishte në pronësi të Mary Sheldon, vajza e krijuesit të “I Dream of Jeanie” Sidney Sheldon. Në vitin 2016, shtëpia iu shit për 4.3 milionë dollarë sipërmarrësit dhe investitorit Daniel Starr, i cili shpenzoi miliona për ta rindërtuar atë nga e para. /Insajderi.com