Si do jetë 2021-ta për çdo shenjë të horoskopit?

Si do jetë 2021-ta për çdo shenjë të horoskopit?
Burimi i fotografisë: Temi Oyelola

2020-ta ishte një vit intensiv kozmikisht. Dhe ndërsa 2021 do të ketë kthesat e veta qiellore, ai premton të sjellë frymëzim dhe shpresë për të gjithë ne.

“Viti i ri do të na ndihmojë të evoluojmë me kohën dhe të kalojmë në të ardhmen më të mençur se kurrë – me vërtetësinë që kurrë të mos bëjmë të njëjtin gabim dy herë. 2021 jo vetëm që do të na sjellë të gjithëve një mendim të ri, por do të zbatojë ideologjinë që do të sjellë botën së bashku dhe do të bashkojë vendet në të gjithë globin”, shkruan Lisa Stardust si pjesë e parashikimit të saj për vitin e ri.

Më poshtë mund të lexoni parashikimet e saj për cdo shenjë horoskopi për vitin 2021.

Dashi

Ndjenja juaj e sigurisë do të sfidohet këtë vit. Mos u shqetëso – nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Ju jeni duke ripërcaktuar miqësitë dhe vetëm duke u dhënë gjithçka atyre që kanë provuar se janë të vërtetë me ju më 17 shkurt, 14 qershor dhe 24 dhjetor. Ndërprerja e lidhjeve me disa të njohur do të jetë e vështirë, por e domosdoshme gjatë eklipseve në maj, qershor dhe dhjetor. Lajmi i mirë është se sapo të lësh këto shqetësime, mund të rrethohesh me pozitivitet gjatë Venus Star Point në 26 Mars; kjo do të formojë një rreshtim magjik me Diellin tuaj dhe do të sjellë një rrethim të ri. Ky ekuipazh i ri do t’ju frymëzojë të merrni shanse në sferën profesionale të jetës tuaj, kur retrograda e Venusit të fillojë në 19 Dhjetor deri në fillim të 2022.

Demi

Ndryshimet po vijnë në rrugën tuaj, Demi. Shumica e të cilave nuk jeni domosdoshmërisht të gatshëm, por do të duhet të bëni. Sheshet e Saturnit dhe Uranit që ndodhin në 17 shkurt, 14 qershor dhe 24 dhjetor do ta sjellin karrierën tuaj në lartësi të reja të mahnitshme – të gjitha këto që nuk i keni parë të vijnë. Pika e ëmbël e 2021 ndodh në 13 korrik, kur Venusi dhe Marsi bashkohen, duke avulluar departamentin e romancës dhe duke ju bërë të ndiheni kokë e këmbë të dashuruar. Eklipsi i Hënës, i cili përputhet me shenjën tuaj të Diellit në 19 nëntor, është mënyra më e mirë dhe e vetmja për të ndjekur këtë energji të butë, pasi do t’ju shtyjë në vitin 2022 me pozitivitet – por vetëm nëse e lejoni veten të jeni të prekshëm.

Binjakët

Të gjithë sytë janë drejt teje, binjak! Çështja e vetme është që ju nuk mund të ndiheni rehat kur jeni në qendër të vëmendjes. Për fat të mirë, Jupiteri jep një dorë ndihme kur hyn te Peshqit nga 13 maj deri më 28 korrik dhe nga 28 dhjetor në vitin e ri. Gjatë kësaj kohe, do të arrini lartësi të reja profesionale dhe do të fitoni besim për të qenë në qendër të vëmendjes. E vetmja kthesë është se Mërkuri do të hyjë në diellin tuaj nga 29 maj deri më 22 qershor mund t’ju bëjë të pasigurt për hapat e ardhshëm. Të gjitha eklipset në 2021 ju lënë të humbur nga emocionet, duke ju nxitur të lini marrëdhënie dhe situata që nuk funksionojnë më për ju.

Gaforrja

Ju do të rimerrni fuqinë tuaj këtë vit, që do të thotë se nuk po lejoni askënd ose asgjë të qëndrojë në rrugën tuaj të suksesit. Venus Star Point, i cili ndodh në 26 mars, do të sjellë një mundësi pune mahnitëse në rrugën tuaj. Kozmosi siguron një ngritje të frytshme të pagës në 13 korrik, kur Afërdita dhe Marsi lidhen në sektorin financiar të grafikut tuaj. Mundësitë duken të pafundme kur Jupiteri hyn tek Peshqit nga 13 maj deri më 28 korrik dhe më 28 dhjetor.

Luani

Lidhni rripin e sigurimit: 2021 do të jetë një udhëtim i egër. Viti fillon energji të mëdha në departamentin e dashurisë, i ndjekur nga hëna e Mërkurit përmes sektorit të marrëdhënieve të grafikut tuaj nga 30 janari deri më 21 shkurt. Ndërsa jeni kokë e këmbë e dashuruar me një person tani, një ish do të depërtojë gjatë retrogradës për të ndezur dramë; kini kujdes nga një trekëndësh dashurie që shfaqet atëherë. Karriera juaj po bën përparime të mëdha dhe ndërrime të papritura gjatë gjithë vitit, veçanërisht në 14 shkurt, 14 qershor dhe 24 dhjetor – me një ngritje që vjen në 13 korrik. Një mundësi unike profesionale paraqitet gjatë eklipsit të hënës më 19 nëntor.

Virgjëresha

Puna është në ballë të atmosferës tuaj kozmike këtë vit, pasi do të katapultoheni në një projekt dinamik profesional. Eklipset në maj, qershor dhe dhjetor do të lartësojnë statusin tuaj dhe do të sjellin një promovim shumë të pritur dhe për të ngritur rrugën tuaj. E vetmja pengesë për vitin tuaj të suksesshëm është se ju do të duhet të gjeni ekuilibrin në jetën tuaj dhe t’i jepni më shumë energji aktiviteteve të përqendruara rreth vetë-kujdesit. Ju nuk mund ta sundoni botën nëse stresoheni 24/7. Dashuria është një tjetër moment i rëndësishëm i vitit 2021; do të doni t’i jepni gjithçka një tjetri, kur Jupiteri të valëzojë Peshqit në 13 maj deri më 28 korrik, dhe pastaj përsëri nga 28 dhjetori e tutje – duke i dhënë 2021-tës fundin e përrallës që keni ëndërruar.

Peshorja

Ju po e mbani paqen me çdo kusht këtë vit, duke i vendosur nevojat e të gjithëve në jetën tuaj para tuajave gjatë Venus Star Point në 26 mars. Ndërsa vera vie3, do të filloni të ndiheni sikur po u jepni shumë kohë atyre në rrethin tuaj shoqëror gjatë rreshtimit të Venusit dhe Marsit në Luan. Kjo do t’ju lërë të dëshironi më shumë vlerësim nga njerëzit tuaj, të cilin do ta merrni plotësisht. Mbi të gjitha, ju jeni ai që mbani skuadrën tuaj së bashku. Shprehni këto ndjenja në korrik, para se Hëna e Merkurit të ecë mbi shenjën tuaj të Diellit. 2021 përfundon me Venusin që ju shtyn të rivlerësoni nevojat tuaja thelbësore.

Akrepi

Është koha të thellohemi! Duke qenë se njiheni për emocionet tuaja intensive, nuk do të keni një problem intim gjatë eklipseve në pranverë dhe vjeshtë. Kushtojini vëmendje eklipsit hënor të 19 nëntorit, pasi do të doni të ringjallni një partneritet të mëparshëm ose t’i jepni më shumë dashuri marrëdhënieve ekzistuese. Lëvizja e Jupiterit në Peshqit nga 13 maj deri më 28 korrik dhe më 28 dhjetor do ta bëjë kreativitetin dhe romancën tepër ëndërrimtare; atëherë do të jeni të prirur të ndërmerrni më shumë rreziqe. Lidhja e Venusit dhe Marsit në sektorin e karrierës së grafikut tuaj në 13 korrik do t’ju shtyjë të shpallni një aleancë të vështirë profesionale, e cila do të trondisë botën tuaj për mirë në 14 shkurt, 14 Qqrshor dhe 24 dhjetor, kur Saturni dhe Urani të bëhen bashkë.

Shigjetari

Dashuria është një ndjenjë shumë konfuze në 2021-tën. Venus Star Point, e cila ndodh në 26 mars, fillon një udhëtim të ri në argëtim dhe romancë. Ndërsa Nyja Veriore e Fatit galvanizon sektorin e marrëdhënieve të grafikut tuaj, ju do të tërhiqni lidhjet e fatit gjatë eklipseve në maj dhe dhjetor. Paralajmërimi është se vendbanimi i pakapshëm i Neptunit në kozmos dhe hyrja e Jupiterit në Peshqit nga 13 maj deri më 28 korrik dhe 28 dhjetor e tutje do t’ju bëjë të pasigurt në lidhje me të tjerët.

Bricjapi

2020 ishte një vit jashtëzakonisht intensiv për ju; 2021 do të jetë shumë më e lehtë. Pasi keni hipur në slitë emocionale të vitit të kaluar dhe keni bërë ndryshime të mëdha në jetën tuaj, tani do të përqendroni energjitë tuaja në krijimin e besimit tani. E paralajmërimi i vetëm është Saturni dhe Urani do t’ju shtyjë të merreni me ndjenjat e vjetra në 14 shkurt, 14 qershor dhe 24 dhjetor. Zotërimi i gabimeve tuaja të së kaluarës do të jetë thelbësore për t’u bërë gjatë të dy sezoneve të eklipsit. Sapo të kërkoni falje dhe të jepni llogari për keqbërjet tuaja, vetëvlerësimi juaj do të rritet.

Ujori

Nëse duhet të ndryshoni diçka në vitin 2021, do të ishte të ndalosh së qeni shumë i ashpër ndaj vetes. Kjo ndjenjë do të jetë e vështirë të ndihet, për shkak të Jupiterit të shtrenjtë dhe Saturnit kufizues që rreshtohet në shenjën tuaj të Diellit. Saturni i rreptë dhe Urani rebel do t’ju shtyjnë nga zona juaj e rehatisë në 14 shkurt, 14 qershor dhe 24 dhjetor; kjo energji do të arrijë një të lartë gjatë eklipsit të hënës në 19 nëntor. Për fat të mirë, eklipset në maj dhe dhjetor do t’ju sjellin disa energji shumë të nevojshme nga miqtë. Ata do t’ju ndihmojnë, t’ju drejtojnë dhe të qëndrojnë pranë jush gjatë gjithë vitit, duke ju kujtuar që të keni më shumë të qeshura dhe argëtime në vitin e ri.

Peshqit

Bota juaj e brendshme po transformohet këtë vit, duke bërë që përpjekjet tuaja profesionale të marrin një vend të pasëm në jetën tuaj personale. Eklipset në maj dhe dhjetor do t’ju shtyjnë t’i kushtoni më shumë vëmendje se kurrë shtëpisë dhe familjes suaj. Kur Jupiteri të afrohet me shenjën tuaj të Diellit nga 13 maj deri më 28 korrik dhe pastaj përsëri në 28 dhjetor, ju do të jeni në gjendje të arrini sukses në të gjitha marrëdhëniet ndërpersonale. Kjo do t’ju ndihmojë të lulëzoni gjatë turbulltave të sezonit të eklipsit në pranverë. Ndërsa notoni në ditët e fundit të verës dhe vjeshtës, do të ketë një shans për të bërë një shërim të thellë të brendshëm që do t’ju sjellë më afër me familjen tuaj, duke ju lejuar të shihni se shtëpia është vendi ku është zemra juaj në 2021. /Insajderi.com