Si të zhdukni qimet e sqetullave me një metodë natyrale

Si të zhdukni qimet e sqetullave me një metodë natyrale

Të gjitha e dimë dhimbjen dhe bezdinë që shkakton depilimi, sidomos në një pjesë aq delikate sa janë sqetullat. Shumica e grave dhe vajzave preferojnë ta depilojnë këtë pjesë të trupit dhe metodat që zgjedhin janë nga më të ndryshmet. Disa zgjedhin briskun, disa lazerin apo metoda të tjera, por ku ka më mirë se metodat natyrale që mund t’i bëni fare thjeshtë në shtëpi dhe pa shpenzime?

Gjithçka që ju duhet janë:

-gjysmë filxhani turmenik

-100 ml qumësht

-ujë i ngrohtë

-1 peshqir

Hidhni turmenikun dhe qumështin në një tas të vogël dhe përziejini derisa të krijohet një pastë e trashë (nëse është shumë e trashë shtoni edhe pak qumësht). Aplikojeni pastën në sqetulla dhe lëreni për gjysmë ore. Pasi të kenë kaluar 30 minuta hiqeni pastën me ujë të ngrohtë duke përdorur një peshqir. Duke e përsëritur këtë proces shpesh, folikulat e qimeve do të zgjerohen duke bërë që qimet të bienë dhe në një pikë nuk do të dalin më. Si thoni ta provoni që sot?