Siguria e Kosovës: Ambasadori amerikan takohet me komandantin e KFOR-it

Siguria e Kosovës: Ambasadori amerikan takohet me komandantin e KFOR-it

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip  Kosnett, është takuar me komandantin e KFOR-it, Admiral Burke, njofton Insajderi.

Ata diskutuan për mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për KFOR- që të vazhdojë bashkëpunimin në ruajtjen e sigurisë së Kosovës.

Ambasada amerikane në vend, ka publikuar një fotografi duke shtuar se u bisedua edhe për mënyra sesi të zhvillohen aftësitë paqeruajtëse dhe reagimet e emergjencave. /Insajderi.com

 

Ambassador Kosnett welcomed the Commander of
Allied Joint Force Command Naples – JFCNP, Admiral Burke, to #Pristina…

Posted by U.S. Embassy Pristina, Kosovo on Thursday, 21 January 2021