Situatë e vështirë e Lampardit

Situatë e vështirë e Lampardit

Situata e Frank Lampard në Chelsea mund të “shëmtohet” nëse nuk shkojnë shpejt në një fitore, thotë ish sulmuesi i tyre Chris Sutton.

Blutë do të kishin shkuar në krye të Premier League me një fitore në Everton më 12 dhjetor.

Por barazimi i së hënës 1-1 me Aston Villa do të thotë se ata kanë marrë katër pikë nga pesë ndeshje për të kaluar në të gjashtën pozitë të tabelës.

“Për momentin, ata janë një klub krizash sepse nuk po performojnë më mirë,” i tha Sutton BBC Radio 5 Live.

“Ata janë të sheshtë dhe kjo është arsyeja pse Frank duhet të marrë disa fitore”. /Insajderi.com