Skandalet më të mëdha në konkurset e bukurisë

Skandalet më të mëdha në konkurset e bukurisë

Përgjatë vjetëve, patjetër që ka pasur disa skandale aty këtu, që përfshijnë si garuesit ashtu edhe vetë konkurset, shkruan The Insider, njofton Insajderi. Vazhdoni të lexoni për të zbuluar skandalet më të mëdha që bënë bujë.

Ish-Miss Nevada Katie Rees u arrestua për posedim dhe shitje të metamfetaminës.

Katie Rees Miss Nevada

Katie Rees iu hoq titulli si Miss Nevada pasi fotot e saj pjesërisht nudo në një klub nate ishin shfaqur në vitin 2005. Ajo kërkoi falje në atë kohë dhe i bëri thirrje bashkëthemeluesit të atëhershëm të Organizatës Miss Universe, Donald Trump-it.

Rees më vonë u arrestua për sulmin e dyshuar ndaj një oficeri policie në vitin 2008. Ajo më vonë u akuzua posedim droge në vitin 2015.

Në vitin 2015, Steve Harvey shpalli fituesen e gabuar të Miss Universe.

steve harvey miss colombia miss universe 2015

Në vitin 2015, Steve Harvey, i cili ishte nikoqir i konkursit, njoftoi se Mis Kolumbia (Ariadna Gutierrez) kishte fituar titullin e Miss Univers kur në të vërtetë, fituesja e vërtetë ishte Miss Filipinet (Pia Alonzo Ëurtzbach).

Në vitin 1984, Vanessa Williams u desh të heqë dorë nga kurora e saj.

Vanessa Williams

Pasi u bë gruaja e parë afrikano-amerikane që u emërua Miss America, fotot nudo të Ëilliams u shfaqën në revistën “Penthouse”.

Fotografitë ishin bërë ndërsa ajo punonte si asistente e fotografit. Kjo bëri që ajo të detyrohej të hiqte dorë nga titulli i saj, të cilin më vonë e përshkroi si një nga pikat më të ulëta të jetës së saj.

Miss Adoleshentja SHBA 2016 përdori terma racistë në Twitter.

miss teen usa karli hay

Miss Teen USA Karlie Hay doli në tituj të gazetave menjëherë pasi shënoi fitoren e saj në 2016.

Siç raportoi PEOPLE në atë kohë, tweet-et e mëparshme të Hay dolën në sipërfaqe, duke treguar se ajo do ta kishte përdorur terma racistë herë tre vjet më parë.

Hay u lejua të mbante titullin e saj dhe ajo kërkoi falje në një postim në Instagram.

Mary Leona Gage u privua nga titulli pasi zyrtarët e konkursit kuptuan se ajo kishte gënjyer për shumë gjëra.

Leona Gage

Në vitin 1957, Mary Leona Gage u kurorëzua Miss USA, por nuk kaloi shumë dhe zyrtarët zbuluan se ajo kishte gënjyer për disa gjëra kryesore.

Ata zbuluan jo vetëm që ishte e martuar, por gjithashtu ajo kishte dy fëmijë – të dyja këto gjëra ishin kundër rregullave konkrete. Ata gjithashtu zbuluan se ajo ishte 18 vjeçare, jo 21 siç u kishte thënë atyre.

Asaj iu hoq titulli dhe çmimet e saj, por historia doli të ishte pak më e komplikuar nga sa mendohej fillimisht. Ajo ishte martuar në moshën 14 vjeçare dhe kërkoi modeling dhe konkurse për t’i shpëtuar ” martesës së saj, sic ajo më vonë tha për “The Baltimore Sun”.

Ajo që pasoi pas de-kurorëzimit shumë publik ishte, sipas saj, përpjekje të shumta për vetëvrasje, varësi nga droga, akuza për abuzim të fëmijëve dhe humbja e kujdestarisë së fëmijëve të saj. Gage ndërroi jetë në vitin 2010. /Insajderi.com