Sllovaki – Spanjë: Formacionet zyrtare

Sllovaki – Spanjë: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Sllovakisë dhe Spanjës do të përcaktoj fatin e të dy skuadrave se cila do të kualifikohet tutje në fazën eleminuese të EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri i Sllovakisë, Stefan Tarkovic, do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Martin Dubravka, Tomas Hubocan, Milan Skriniar, Lubomir Satka, Peter Pekarik, Jakub Hromada, Juraj Kucka, Robert Mak, Marek Hamsik, Lukas Haraslin dhe Ondrej Duda.

Nga ana tjetër, Luis Enrique, do të nis ndeshjen me formacionin e zakonshëm 4-3-3, por me disa ndryshime për dallim nga ndeshja e kaluar:

Unai Simon, Cesar Azpilicueta, Eric Garcia, Aymeric Laporte, Jordi Alba, Pedri, Sergio Busquets, Koke, Pablo Sarabia, Gerard Moreno dhe Alvaro Morata.

Ndeshja do të zhvillohet në “Estadio de la Cartuja” me fillim nga ora 18:00.