fbpx

Sokoli e krahason Feronikelin me Real Madridin e Barcelonën

Sokoli e krahason Feronikelin me Real Madridin e Barcelonën

Trajneri i Ferizajit, Bylbyl Sokoli, ka komentuar fitoren e madhe të ekipit të tij në udhëtim te Feronikeli.

Në ndeshjen e luajtur në Drenas, skuadra e Sokolit arriti që të fitojë me rezultat 2:1, shkruan Insporti

Rreth kësaj ndeshje, Sokoli tah se Feronikeli nuk diskutohet që ishte favoriti absolut, teksa shtoi se skuadra e tij tregoi ndeshje të dobët në aspektin e disiplinës taktike.

“Ne kemi përgatit ndeshjen dhe qëllimi kryesor ka qenë të prezentohemi më së miri, sepse kemi pas një seri të ndeshjeve të fuqishme dhe prej këtyre ndeshjeve ka qenë ndeshja më e dobët në aspektin e disiplinës taktike”, tha Sokoli në emisionin ‘Dueli Sportiv’.

“Ka qenë ndeshje jonë e dobët, pasi mendoj se Ferizaji ka luajtur më mirë me Llapin, Dritën e Prishtinën”, tha ai.

Lexoni më shumë në Insporti.com