fbpx

Sondazh në Insajderi: Kush duhet të bëhet kryetar i ri i LDK-së?

Sondazh në Insajderi: Kush duhet të bëhet kryetar i ri i LDK-së?

Derisa po bëhen përgatitjet e fundit për zgjedhjet e brendshme të Lidhjes Demokratike të Kosovës, në opionin publik tashmë janë përmendur disa nga emrat e personave që do të jenë në garë për ta drejtuar këtë parti.

Isa Mustafa, Lutfi Haziri, Fatmir Sejdiu, Kujtim Shala, Arben Gashi, Vjosa Osmani, Agim Veliu, Haki Rugova janë lista emrave të përfolur si kandidatë të mundshëm gjatë këtyre zgjedhjeve.

Zyrtarisht deri tani kandidaturat i kanë konfirmuar kryetari aktual Isa Mustafa, ish-kryetari Fatmir Sejdiu dhe nënkryetari kësaj partie Lutfi Haziri. Të tjerët ende nuk janë deklaruar zyrtarisht.

Kush mendoni se duhet të jetë kryetari i ri i LDK-së?

VOTONI!