Sonte derbi Roma vs Inter

Roma dhe Interi do ta zhvillojnë krye-ndeshjen e xhiros së 34 në Serie A.

Sonte derbi Roma vs Inter

Në kuadër të xhiros së 34 në Serie A do të zhvillohet derbi në mes Romës dhe Interit.

Në Olimpico, Roma pretë Interin në një ndeshje që ka rëndësi për shkak se dy skuadrat dëshirojnë ta përmirësojmë pozitën e tyre në tabelë.

Interi është në luftë më Atalantan dhe Lazion për pozitën e dytë, ndërsa Roma po ndiqet nga Milan dhe Napoli për të marrë vendin e pestë; pozitë që dërgon direkt në Kupën e Evropës.

Ndeshja e parë në pjesën dimërore të kampionatit kishte përfunduar me barazim. /Insajderi.com/