Sot çadrat me vete

Sot çadrat me vete

=Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në Kosovë do të jetë moti me diell, vranësira dhe me shi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

Indeksi UV do të shënoj vlera mesatare, ndërsa do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit e lehtë deri mesatare. /Insajderi.com