Sot derbi Arsenal & Liverpool

Sot derbi Arsenal & Liverpool

Në Premier League sot do të zhvillohet derbi në mes Arsenalit dhe Liverpoolit, duke filluar nga ora 21:00

Dy ekipet nuk po kalojnë në formë të mirë këtë sezon.

Liverpool është në pozitën e shtatë me 46 pikë, ndërsa Arsneali dy pozita me poshtë me 42 pikë.

Barazimi nuk i konvenon as njërës as tjetrës.

Manchestër City në ora 18:30 përballet me Leicster City, duel ndërmjet vendit të parë dhe të tretë – por me 15 pikë dallim.

Përpos këtyre ndeshjeve, Chelsea luan ndaj West Bromwich nga ora 13:30.

Takimi tjetër është në mes Leeds United dhe Sheffield United. /Insajderi.com