Sot derbi Arsenal & Man United

Sot derbi Arsenal & Man United

Në Emirates Stadium, Arsenali do ta pret Manchester United e cila po lufton për titull, njofton Insajderi.

Man United ka një pikë më pak se City në tabelë dhe një fitore do t’ia mundësonte ndjekjen e ekipit te Pep Guardiolas.

Ndërsa, Arsenal pas një krize të rezultateve ku ishte afër “zonës së kuqe”, ka arritur që pas disa fitoreve të pozicionohet e nënta në tabelë. Takimi fillon nga ora 18:30.

Ndeshja tjera do të jenë:

13:30Everton? – ?Newcastle United

16:00Crystal Palace? – ?Wolverhampton Wanderers

16:00Manchester City? – ?Sheffield United

16:00West Bromëich Albion? – ?Fulham

21:00Southampton? – ?Aston Villa. /Insajderi.com