Sot mblidhet Qeveria

Sot mblidhet Qeveria

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do t’i mbledhë ministrat të mërkurën.

Mbledhja qeveritare fillon në ora 10:00, raporton Shqip.com

Kështu ka njoftuar zyra e kryeministrit për mediat.

Por, pa treguar se cila do të jetë agjenda e mbledhjes.

Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës

Ministrat e Albin Kurtit javëve të fundit kanë dalë me një mori vendimesh.

Hekuran Murati, ministër i Financave, Punës dhe Trasfereve – ka paraqitur planin për “punën e parë të garantuar nga shteti” per të rinjtë e moshës 18 deri 24 vjeç.

Ndërsa, ai bashkë me ministren e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavcin nisën edhe çështjen e lidhjes së tregut me arsimin.

Kjo duke përkrahur çdo vit nga 2 mijë maturant e duke i orientuar në programe digjitale. /Insajderi.com