Sot protesta e opozitës, 1500 policë në gatishmëri

Sot protesta e opozitës, 1500 policë në gatishmëri

Sot do të mbahet protesta e opozitës.

Në gatishmëri për protestën janë vënë rreth 1500 efektivë policie, gjithashtu edhe policë civilë.

Mësohet se opozita ka kërkuar rreth 5 orë leje për të protestuar, nga ora 19:00-23:59.

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aleksandër Biberaj zbuloi në Tempora se protesta do vazhdojë sot dhe do zgjasë pa ndërprerje deri më 30 qershor.

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u bëri thirrje dje qyetarëve protestues që të distancohen nga aktet dhunës.