Zvogëlohet numri

Sot, veç 6 raste të reja me Covid-19

Nga 294 mostra të marra në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare, vetëm 6 raste pozitive me Covid-19. Për dallim nga dy ditët e para, numri i të infektuarve sot ka rënë dukshëm.

Sot, veç 6 raste të reja me Covid-19

Nga rezultatet e publikuara sot nga IKSHPK, ku në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare janë testuar 294 mostra si të dyshuara me COVID-19, pozitivë kanë rezultuar vetëm 6 raste, njofton Insajderi.

Kështu numri i të infektuarve në vendin tonë shkon 1269.

Të infektuarit e ditës së sotshme janë nga:  komuna e Prishtinës 3 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Prishtinë) dhe me nga 1 rast vendbanimet: Mamushë, Vushtrri dhe Gjilan.

IKSHPK edhe më tej rekomandon të respektohen masat mbrojtëse të deritanishme. /Insajderi.com