Sot zhvillohen katër ndeshje në UEFA Europa League

Sot zhvillohen katër ndeshje në UEFA Europa League

Në Ligën e Evropës sot do të zhvillohen katër ndeshje interesante në fazën e 1/8 të finales.

Nga ora 18:55 do të përbalelt Bayer Leverkusen kundër Rangers dhe Sevilla kundër Romës, ndërsa nga ora 21:00 takohen Basel kundër Eintracht Frankfurtit dhe Wolves kundër Olympiacos Piraeus.

Kujtojmë se Manchester United, Shakhtar Donetsk dhe Copenhagen kanë kaluar në fazën tjetër – qerekfinale.

Liga e Evropës është shtyrë për shkak të pandemisë COVID-19 dhe tash zhvillohet në kushte të jashtëzakonshme. /Insajderi.com/