“Spanja na mësoi si luhet futbolli”

“Spanja na mësoi si luhet futbolli”

Gjermania ka pësuar humbjen e dytë më të turpshme në histori të saj si kombëtare, njofton Insjaderi.

U mposhtën 6 me 0 nga Spanja, në një ndeshje që vlen për garën “Liga e Kombeve”.

“Na treguan si luhet futbolli”, ishte komenti i Toni Kross pas ndeshjes dëshpëruese.

“Kjo humbje dhemb. Në mbrojtje, nuk patëm qasje fare. Spanja na tregoi si duhet të mbrohemi, si duhet të luajmë me topin dhe pa topin”, tha Kroos. /Insajderi.com