Spanja – Poloni: Formacionet zyrtare

Spanja – Poloni: Formacionet zyrtare

Përballja mes Spanjës dhe Polonisë do të jetë përballja që do të përmbyll fazën e dytë të grupeve të EURO 2020, shkruan Insajderi.

Trajnerët e dy kombëtareve kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri spanjoll, Luis Enrique, do të startoj ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Unai Simon, Jordi Alba, Pau Torres, Aymeric Laporte, Marcos Llorente, Pedri, Rodri, Koke, Dani Olmo, Alvaro Morata dhe Gerard Moreno.

Kurse nga ana tjetër Paulo Sousa do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-2-1:

Wojciech Szczesny, Bartosz Bereszynski, Kamil Glik, Jan Bednarek, Kamil Jozwiak, Mateusz Klich, Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, Karol Swiderski, Piotr Zielinski dhe Robert Lewandowski.

Ndeshja do të zhvillohet në “Estadio de la Cartuja” me fillim nga ora 21:00./insajderi.com