Specialja fton edhe një ish-pjesëtar të UÇK-së

Specialja fton edhe një ish-pjesëtar të UÇK-së

Gjykata Speciale e ka ftuar edhe një kosovarë, ish-pjesëtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kështu të paktën njofton nënkryetari i Organizatë së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj,

“Sapo u informova se i ftuar nga Gjykata Speciale është Fatmir Ajeti nga Prishtina”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e tij në Facebook, njofton Insajderi.

Haradinaj nuk ka treguar edhe se në çfarë cilësie është ftuar Ajeti.

Specialja ditë më parë ngriti aktakuzë për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.

Kujtojmë se OVL e UÇK-së do të organizojë protestë me kërkesën për zhbërjen e Speciales./Insajderi.com