SS Folgore – FC Prishtina: Formacionet zyrtare

SS Folgore – FC Prishtina: Formacionet zyrtare

Klubi nga kryeqyteti, Prishtina, do të nis fazën kualifikuese për Ligën e Kampionëve përball kampionit të San Marinos, SS Folgore, shkruan Insajderi.

Trajneri i kryeqytetasve, Zekirija Ramadani, ka bërë përzgjedhjen e lojtarëve me të cilët do të nis këtë ndeshje.

Ai do të nis ndeshjen me formacionin 4-4-2:

Ardit Nika do të jetë në portë.

Mbrojtjen do ta përbëj, Besnik Kraniqi, Tun Bardhoku, Lumbardh Dellova dhe Gledi Mici.

Në mesfushë do të jenë, Gauthier Mankenda, Lorik Boshnjaku, Sabien Lilaj dhe Endrit Krasniqi.

Ndërsa dyshen e sulmit do ta përbëj Leotrim Kryeziu dhe Otto John.

Ndeshja do të zhvillohet në “Elbasan Arena” me fillim nga ora 20:00./insajderi.com