Starti më unik i një ndeshjeje – ‘shënojnë’ gol pa e prekur fare topin

Starti më unik i një ndeshjeje – ‘shënojnë’ gol pa e prekur fare topin

Në Portugali është shënuar një prej golave më të çuditshëm dhe më të pazakontë në futboll.

Në një ndeshje të kampionatit U17 në Portugali, skuadra e të rinjve të Sportingut kaloi në epërsi pas vetëm 13 sekondave lojë, dhe pa e prekur fare topin, shkruan Insporti

Topi u nis nga mesi i fushës nga futbollistët e ekipit të União Almeirim, që e kthyen topin prapa në mbrojtje e deri te portieri, që nuk arriti ta ndalë topin, me ç’rast ai përfundoi në rrjetë.

Video: Shikojeni këtu golin