Stefan de Vrij dëshiron më shumë para nga Inter

Stefan de Vrij dëshiron më shumë para nga Inter

Interi shumë shpejt do të zhvillojë bisedime me Stefan de Vrij për kontratën e re, shkruan Tuttosport, njofton Insajderi.

Përkundër se ekipi nga Serie A, po i japin prioritet marrëveshjes së re me Lautaro Martinez, agjenti i De Vrij, Mino Raiola, është i vullnetshëm të ulet me zyrtarët e klubit dhe të diskutojë për të ardhmen e holandezit.

Kontrata aktuale e De Vrij skadon në vitin 2023, dhe ai është një nga më të paguarit në Inter, por Raiola thotë se dëshiron që klienti i tij të fitojë njëjtë si Romelu Lukaku, Christian Eriksen dhe Alexis Sanchez./Insajderi.com