Studio Ghibli lanson koleksionin me 300 imazhe nga disa prej filmave të tij më ikonik

Studio Ghibli lanson koleksionin me 300 imazhe nga disa prej filmave të tij më ikonik

Studio Ghibli ka lansuar një përzgjedhje të 300 fotografive artistike nga gjashtë filmat kult të tij, duke përfshirë klasik si Howl’s Moving Castle, Whisper of the Heart dhe epika mjedisore e Hayao Miyazaki Princess Mononoke.

Grumbulli i imazheve përfshin gjithashtu fotografi nga prodhime të tjera të Ghibli, duke përfshirë The Cat Returns .

Ghiblies Episode 2 – një film i animuar në akuarel dhe i mbështetur në punonjësit e studios – dhe adaptimi i stripit komik në 1999 Fqinjët e mi The Yamadas përmbledhin koleksionin më të fundit.

Muajin e kaluar, Studio Ghibli ndau edhe 400 imazhe nga tetë filma të saj, duke përfshirë Ponyo, When Marnie Was There dhe Spirited Away./Insajderi.com

Burimi: Dazed Magazine