Suarez dhe Barcelona po ndodh – sulmuesi hynë në test të gjuhës italiane

Suarez dhe Barcelona po ndodh – sulmuesi hynë në test të gjuhës italiane

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ka zbarkuar në Perugia, për të hyrë në testin e gjuhës italiane – kusht i kërkuar për të kaluar tek Juventus.

Mediat në Itali, kanë publikuar foto dhe video të sulmuesit uruguaian duke shkuar për të iu nënshtruar testit për gjuhë italiane, transmeton Insajderi.

Tifozët e Juventus, e kanë rrethuar dhe e kanë pritur sulmuesin, duke i treguar se ai është i mirëseardhur tek zonja e vjetër.

Kalimi i testit të gjuhës italiane, është kushti që Suarez të pajiset me pasaportë italiane në mënyrë që të i mundësohet të luaj në Serie A./Insajderi.com.