Suedi – Poloni: Formacionet zyrtare

Suedi – Poloni: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Suedisë dhe Polonisë do të jetë ndeshja e fundit për dy ekipet në kuadër të fazës së grupeve të EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë përzgjedhjet e lojtarëve me të cilët do të startojnë për këtë ndeshje.

Jan Andersson i Suedisë, do të nis ndeshjen me formacionin 4-4-2:

Robin Olsen, Ludwig Augustinsson, Marcus Danielson, Victor Lindelof, Mikael Lustig, Emil Forsberg, Albin Ekdal, Kristoffer Olsson, Sebastian Larsson, Robin Quaison dhe Alexander Isak.

Nga ana tjetër trajneri i Polonisë, Paulo Sousa, do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-2-1:

Wojciech Szczesny, Bartosz Beresnzynski, Kamil Glik, Jan Bednarek, Tynoteusz Puchacz, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Kamil Jozwiak, Karol Swiderski, Piotr Zielinski dhe Robert Lewandowski.

Ndeshja do të zhvillohet në “Gazprom Arena” me fillim nga ora 18:00./insajderi.com