Sulmuesi i Man Unitedit kërkon falje për mos respektimin e karantinës

Sulmuesi i Man Unitedit kërkon falje për mos respektimin e karantinës

Sulmuesi i Manchester United, Mason Greenwood, ka kërkuar falje pasi u përjashtua nga skuadra e Anglisë për shkelje të udhëzimeve të karantinës së koronavirusit në Islandë.

Greenwood, 18 vjeç dhe Phil Foden i Manchester City, 20, u tha të largoheshin nga skuadra e Gareth Southgate të hënën, njofton Insajderi.

“Unë vetëm mund t’u kërkoj falje të gjithëve për sikletin që kam shkaktuar”, tha Greenwood.

“Në veçanti, unë dua t’i kërkoj falje Gareth Southgate, për lëshimin e tij, kur ai kishte treguar besim të madh tek unë.” /Insajderi.com