Sytë kah ylli i Lazios, Ciro Immobile

Sytë kah ylli i Lazios, Ciro Immobile

Manchester United është hedhur seriozisht në sulm te ekipi italian Lazio, për t’ia marr futbollistin kryesor të sezonit, Ciro Immobile.

Ndonëse është thënë nga drejtori sportiv Igli Tare se Immobile nuk do të largohet, djajtë e kuq mendojnë dhe besojnë të kundërtën, raporton Calciomercato.

30 vjeçari ka një statistikë të jashtëzakonshme sivjet në Serie A, ka shënuar 27 gola në 26.

Për këtë fakt, United shpreson të transferoj dhe futbollisti ta vazhdoj ritmin e njejtë edhe në Premier League.


Insajderi.com