Tahiri ndanë nga 2000€ për ish-krerët e UÇK-së që po gjykohen nga Gjykata Speciale

Tahiri ndanë nga 2000€ për ish-krerët e UÇK-së që po gjykohen nga Gjykata Speciale

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ka thënë se do to të deponojë nga 2000€ në fondet e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për mbrojtjen  në gjykimin e tyre në Dhomat e Specializuara.

Tahiri deklaroi se duhet të kontribojnë për vlerat e luftës.

“Të dashur qytetarë, zgjedhjet janë kryer dhe tani duhet ti kthehemi realitetit që ka të bëjë me njerëzit që kontribuan me rininë e tyre për Kosovën e ÇLIRUAR. Se a dalin të pa fajshëm për luftën e Kosovës, duhet të dalin, por a dënohen apo jo nuk e di , neve na duhet të kontribojmë për vlerat e LUFTËS”.

Ish-deputeti ka bërë të ditur se doponimin do ta bëjnë të hënën. /Insajderi.com