Tajvani goditet nga një tërmet prej 5.9 shkallë të rihterit

Tajvani goditet nga një tërmet prej 5.9 shkallë të rihterit

Një tërmet me fuqi prej 5.9 ballë sipas shkallës së rihterit, ka goditur Tajvanin ditën e sotme, në pjesën verilindore të vendit, transmeton Insajderi.

Epiqendra e tëmetit ka qenë 39.4 kilometra në verilindje të Yilan County Hall, që shkon me një thellësi fokale prej 106.5 kilometra, raporton Anadolu Agency.

Gjithashtu, lëkundje të tokës janë ndjerë edhe në vende të tjera si  Hsinchu County, Taipei City, Hualien County, Neë Taipei City, Taoyuan City, Miaoli County dhe Yunlin County.

Sipas mediave tajvaneze, akoma nuk ka raportime për viktima. /Insajderi.com