Takimi, Drenica – Llapi hap xhiron e dytë në Superligë

Takimi, Drenica – Llapi hap xhiron e dytë në Superligë

Java e dytë e Superligës në futboll nis sot me një super ndeshje që zhvillohet në Skenderaj, ku takohen Drenica – Llapi.

Java e parë dhuroi ndeshje shumë joshëse dhe me plot befasi, kështu që me të drejtë po pritet që edhe java e dytë të vazhdojë me ritëm të njëjtë.

Drenica kampionatin e nisi në mënyrë të dëshpëruar pasi u mposht keq nga Feronikeli me rezultat 4:1.

Me të njëjtin rezultat, fitore realizoi Llapi ndaj Vushtrrisë si vendas.

Ky ballafaqim luhet nga ora 17;00 në stadiumin “Bajram Aliu”.

Të shtunën në program janë dy ndeshje Ferizaj – Gjilani dhe Ballkani – Feronikeli.

Derisa të dielën luhen, Drita – Flamurtari dhe Vushtrria – Trepça’89.

Takimi, Prishtina – Dukagjini është shtyrë./Insporti.com