Talenti kosovar demanton mediat, sqaron marrëdhënien me Muriqin

Talenti kosovar demanton mediat, sqaron marrëdhënien me Muriqin

Transferimi i Vedat Muriqit në Fenerbahce ka bërë buj të madhe në mediat turke dhe kosovare.

Muriqi gjatë vikendit që shkoi kompletoi transferimin e tij duke nënshkruar kontratë katërvjeçare me Fenerbahce.

Gjiganti turk për t’i siguruar shërbimet e tij ka paguar 3,5 milionë euro dhe dy futbollistë do të huazohen në Rizespor, më shumë në Insporti.com.