#tb: Ramirez dhe Torres fundosin Barcelonën – viti 2012

#tb: Ramirez dhe Torres fundosin Barcelonën – viti 2012

Në vitin 2012, Chelsea kishte probleme të mëdha, në Premier League, ata nuk po performonin në standardin e kërkuar të pronarit, Roman Abramovich. Në Champions League, dukej se ëndrra e Chelsea ishte shuar sepse pas shkarkimit  të trajnerin Andre Villas Boas, për të drejtuar skuadrën e Chelsea, po vinte një trajner i pa eksperiencuar, Roberto Di Matteo.

Në ndeshjen e parë kishte fituar Chelsea, me rezultat 1-0 dhe për të gjithë, kishte qenë ndeshje e fatit për ekipin e Roberto Di Matteos sepse Barcelona konsiderohej favorit absolut në këtë ndeshje.

Klikoni KËTU për të lexuar shkrimin e plotë.