Të gjithë kundër Neymar

Të gjithë kundër Neymar

“Se busca (traidor). Mercenarios fuera de Barcelona, solo jugadores que amen la camiseta”.

Kjo është ajo që shkruhet në fletushkat që tifozët e Barcelona-s kanë varur jashtë “Camp Nou”.

Teksti është shumë i qartë: “Kërkohet tradhtari. Mercenarët, jashtë Barcelonës, vetëm lojtarë që e duan fanellën”.

Braziliani është një hap larg transferimit te PSG dhe tentativat për ta bindur që të qëndrojë në Katalunjë janë zëvendësuar nga mesazhet e tifozëve të zemëruar.