Të martuara me të huaj, këto janë të famshmet shqiptare që zgjodhën partnerë jo shqiptarë

Të martuara me të huaj, këto janë të famshmet shqiptare që zgjodhën partnerë jo shqiptarë

Thonë se dashuria nuk njeh moshë, ngjyrë e aq më pak etni!

Kur të godet të godet dhe ti i nënshtrohesh bukurisë së paarsyeshmërisë së saj dhe automatikisht, jeta bëhet më e bukur.

Por kur vjen puna te martesa, shqiptarët janë tradicionalë e lokalistë, dhe preferojnë që lidhjet martesore t’i mbajnë brenda kornizave të etnitetit.

Megjithatë, iu rikthehemi fjalëve të thëna më lart: DASHURIA THJESHT NUK PYET!

Dhe disa të famshme shqiptare na e dëshmuan më së miri këtë gjë.

Më poshtë  sjell një numër të vajzave të famshme që u martuan me jo-shqiptarë, duke ndjekur zemrën e tyre…

Emina Çunmulaj u martua katër vjet më parë me miliarderin izraelit Sam Nazarian. Ata patën një dasmë tradicionale sipas rregullave izraelite.

Emina Çunmulaj u martua katër vjet më parë me miliarderin izraelit Sam Nazarian. Ata patën një dasmë tradicionale sipas rregullave izraelite.

Linda Halimi zgjodhi për partner Edwardin, një amerikan me ngjyrë, e për këtë vendim, ajo u kritikua shumë nga publiku.

Zgjedhja e Adelina Tahirit për tu martuar me avokatin maqedon Markov, ishte një vendim që radarit të publikut nuk i shpëtoi pa një “mal” me akuza e kritika jo konstruktive.

Angela Martini i dha fund beqarisë në një ceremoni private me producentin rumun Dragos Savulescu.

Ndër vajzat shqiptare që zgjodhën partnerë të huaj, është edhe Afërdita Dreshaj që ka një vit e martuar me sportistin çek Jakub Kindl/Prive.al