fbpx

Të shtëna armësh, Naim Abazi e Mihrije Braha – Kështu e feston ditëlindjen hoxha Sylejman Rexhepi

Të shtëna armësh, Naim Abazi e Mihrije Braha – Kështu e feston ditëlindjen hoxha Sylejman Rexhepi

I njohur si “reisul ulema”, Sylejman Rexhepi, ka festuar ditëlindjen e tij, nën tingujt e muzikës së Naim Abazit dhe Mihrije Brahës, dhe në shoqërimin e shumë personave të tjerë.

Përveç këngës dhe valles, mishit dhe pijeve, të pranishmit që ishin mbledhur për ta ‘nderuar’ kryetarin e Këshillit të Bashkësisë Islame të Maqedonisë, Sylejman Rexhepi, me rastin e ditëlindjen së tij, kishin shtënë edhe me armë.

Ishte edhe djali i Rexhepit, i cili kishte përdorur armën në festës e ditëlindjes së babait të tij.

Në momentin kur këngëtari, Naim Abazi, së bashku me gruan e tij, po ashtu këngëtare, Mihrije Braha, dalin në skenë, ata fillojnë që ta “lavdërojnë”, Rexhepin.

Naim Abazi thotë se Sylejman Rexhepi, është hoxhë i moderuar, duke shtuar se të dy së bashku një ditë do të shkojnë edhe në ndonjë klub nate.

Xhiruesi i kësaj videoje, thotë se me Sylejman Rexhepin, para një muaji, kishin qenë së bashku në një klub nate në Prishtinë.

Të pranishëm në festën e ditëlindjes së Rexhepit, kanë qenë edhe disa politikanë shqiptarë të Maqedonisë.

Sulejman Rexhepi e feston ditelindjen

Ne maqedoni nuk besoj me qe ka besimtar musliman, mbasi arritem te tolerojme edhe keto veprime jashte cdo norme morale dhe islame te personit i cili e ka uzurpuar postin e Kryetarit te Bashkesis Fetare Islame.Sulejman Rexhepi e feston ditelindjen me muzike, femra lakuriq dhe krisma te armeve.Kengetaret Naim Abazi dhe Mihria po paguhen me parat e fitrit, zeqatit dhe kurbaneve.Naim Abazi thot se Sulejman Rexhepi eshte nje hoxhe modern te cilin do ta dergon edhe ne diskoteke, ndersa personi i cili po filmonte me kamere Arif Krasniqi thot se para nje muaji e kishte pas Sulejman Rexhepin ne diskoteken duplex ne kosove.Ne video shifet djali i sulejman rexhepit i cili kohe pas kohe shetitet si kauboj me arme ne brez dhe nderkohe degjohen edhe te shtena te shumta me kallashnikov. Djali i sulejman rexhepit i cili shihet ne video eshte inspektor ne stacionin policor ne Karposh te Shkupit.Organet policore heshtin per kete sjellje kriminale te punonjesit te tyre.Ne video ndegjohet Naim Abazi duke i pershendetur edhe mysafiret e pranishem Musa Xhaferin dhe Izet Mexhitin.

Posted by Xhamia E Isa Beut on Monday, 11 February 2019